UDZIAŁ W PROJEKCIE
I. W projekcie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie klas 0-6 Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie .
1. W ramach realizacji projektu przewiduje się dwa wyjazdy uczniów do szkoły partnerskiej w Portugalii w listopadzie 2017r i marcu 2018r, a także wizyty partnerów zagranicznych w Szkole Podstawowej nr 314 w Warszawie (wrzesień 2018 r.). Jest to wizyta zamykająca projekt.
2. Wyjazdy są opłacane z grantu otrzymanego przez szkołę. Grant pokrywa koszty zakupu biletów lotniczych, ubezpieczenia, (ewentualnie koszty zakwaterowania w hotelu oraz wyżywienia - w przypadku braku możliwości goszczenia przez partnerów zagranicznych).
Wydatki własne pokrywają uczestnicy wyjazdu. Każdy uczestnik musi posiadać wyrobioną kartę EKUZ.
3. Ze względu na specyfikę projektu, jednorazowo może uczestniczyć w wyjazdach pięcioro uczniów. Wyjazdy traktowane są jako wyraz uznania dla uczniów szczególnie wyróżniających się zaangażowaniem w realizację projektu.(liczba ta może się zwiększyć, jeśli zgodę na to wyrazi Agencja Narodowa)
4. Projekt realizowany jest w formie: zajęć szkolnych oraz indywidualnie przez uczniów.
5. Główne cele projektu to:
a) poprawa wyników w nauce poprzez systemowe wprowadzanie metod ruchowych: Move to Learn oraz W.Sherborne w klasach 0-6,
b) przeprowadzenie szeregu aktywności sportowych wzbogaconych o TIK,
c) wprowadzenie aktywnych przerw,
d) stosowanie aplikacji technologii informacyjnej i nowoczesnych narzędzi.
II. Do zadań uczniów biorących udział w projekcie należy:
a) wspólnie z opiekunem projektu/nauczycielami omówienie i ustalenie zasad współpracy w realizacji projektu,
b) zgodne zespołowe podejmowanie działań objętych projektem,
c) rzetelne i terminowe wypełnianie obowiązków wynikających z prac przydzielonych w harmonogramie,
d) współpracowanie z opiekunem projektu i uczniami wchodzącymi w skład zespołu projektowego,
e) roczne podsumowanie projektu w terminie uzgodnionym z opiekunem (prezentacja/forma pisemna/projekt plastyczny etc.)
III. Uczniowie mogą korzystać z pomieszczeń szkoły do celów związanych z realizacją projektu w godzinach jej pracy wyłącznie pod opieką opiekuna lub innych nauczycieli.
IV. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są nauczyciele i uczniowie z SP 314.
KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZNIÓW DO MOBILNOŚCI NA SPOTKANIA Z PARTNERAMI W RAMACH PROJEKTU
1. Celem każdej mobilności jest zaprezentowanie postępów realizacji kolejnych działań wynikających z harmonogramu Projektu (harmonogram do wglądu na stronie projektu http://sp314warszawa.wixsite.com/mindthesport) .
2. Delegowany nauczyciel ma za zadanie wraz z Zespołem Rekrutacyjnym wskazać uczniów do wyjazdu. Uczniowie wytypowani przez nauczyciela muszą być wdrożeni do pracy metodami Move to Learn/W. Sherborne.
3. Dodatkowo nauczyciel uwzględni następujące kryteria:
a. co najmniej dobre zachowanie i dobre wyniki w nauce, wysoka frekwencja,
b. komunikatywny stopień znajomości języka angielskiego (dotyczy klas 4-6),
c. deklaracja przyjęcia gościa z zagranicy podczas wizyty w Polsce,
d. szeroko pojęte osobiste predyspozycje, jakie będą przydatne podczas zajęć w trakcie pobytu za granicą, np. komunikatywność, otwartość i poszanowanie innych partnerów, reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania,
e. opinia Wychowawcy/Nauczyciela wdrażającego działania projektowe.
4. Wyboru uczniów do wyjazdu dokonuje Zespół Rekrutacyjny, składający się co najmniej z 3 osób: z przedstawiciela Dyrekcji szkoły oraz Zespołu nauczycieli Erasmus+.
5. Jeżeli liczba uczniów chętnych do wyjazdu przekroczy ilość uczestników mogących wziąć udział w wyjeździe, zostanie utworzona grupa rezerwowa.
6. W przypadku, gdy wystąpi problem z wyłonieniem uczestników wyjazdu według określonych powyżej kryteriów, zostanie przeprowadzone losowanie wśród uczniów biorących udział w projekcie.
7. Jeżeli uczeń zakwalifikowany do wyjazdu zgłosi rezygnację, na jego miejsce zostanie wybrany uczeń z listy rezerwowej.
8. W przypadku rezygnacji z wyjazdu ucznia zakwalifikowanego do tego wyjazdu bez uzasadnionej przyczyny, koszty wynikające z tej rezygnacji (zmiana nazwiska na bilecie lotniczym, odwołanie rezerwacji itp.) ponosi rodzic/opiekun prawny ucznia.
9. W razie nie przyjęcia gościa z zagranicy rodzic/opiekun prawny ucznia zobowiązany jest ponieść koszty związane z pobytem tego gościa (zakwaterowanie, wyżywienie, komunikacja, wycieczki itp.) lub wskazanie opiekuna i zakwaterowania zastępczego.
10. Wszelkie kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora szkoły i koordynatora projektu.
11.Opiekunowie projektu nie odpowiadają za zmiany wynikające z przyczyn wewnętrznych lub od nich niezależnych.
ZASADY UCZESTNICTWA W WYJAZDACH (MOBILNOŚCI)
1. Aby uczeń mógł wziąć udział w wyjeździe jest zobowiązany do dostarczenia kompletu dokumentów (zgoda rodziców, karta informacyjna w formie elektronicznej, dane do kontaktu telefonicznego i elektronicznego z uczniem i jego rodzicami/opiekunami itp.) w terminie określonym przez koordynatora oraz do pisemnego potwierdzenia zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w wyjeździe. Ponadto, wymagana jest
zgoda na udzielenie pomocy medycznej, i posiadanie karty EKUZ.
2. Właściwe przygotowanie się do wyjazdu dotyczy każdego ucznia biorącego w nim udział; wiąże się to z kwestią zgromadzenia kompletu dokumentów, odpowiedniego ubioru, obuwia, przybory do higieny osobistej itp.
3. Uczestnicy wyjazdu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania poleceń koordynatora projektu/nauczyciela i opiekunów, w tym stałego kontaktu elektronicznego.
4. Każdy uczestnik podlega bezwzględnie następującym zakazom:
a. zakaz samodzielnego oddalania się od grupy,
b. zakaz stosowania używek w jakiejkolwiek postaci.
5. Uczestnicy wyjazdu dostosowują się do ustalonego programu i rozkładu czasowego dnia.
6. Uczestnicy wyjazdu przestrzegają przepisów BHP, przeciwpożarowych i kodeksu ruchu drogowego, itp.
7. Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest kulturalne zachowanie, dbanie o dobre imię szkoły i kraju. Uczestnicy nie naruszają godności uczestników reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania.
8. W przypadku złamania powyższych reguł, uczeń zostanie wykluczony z dalszego udziału w projekcie, jego ocena z zachowania ulegnie obniżeniu oraz zostaną zastosowane kary przewidziane w Statucie Szkoły.
9. Jeżeli uczestnik wyjazdu wyrządzi szkody, to odpowiedzialność finansową poniosą rodzice/opiekunowie prawni.
10. Uczestnicy wyjazdu podlegają regulaminowi od momentu zbiórki przed wyjazdem do momentu zakończenia wyjazdu przez koordynatora.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W momencie zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, koordynator ma prawo zmiany postanowień powyższego regulaminu.
2. W przypadku zaistnienia kwestii spornych, podjęcie decyzji będzie należało do komisji złożonej z Dyrekcji szkoły, koordynatora i nauczycieli biorących udział w realizacji projektu.
3. Treść regulaminu jest dostępna u koordynatora projektu oraz na stronach internetowych szkoły oraz projektu.
Regulamin udziału w projekcie Erasmus +
„Mind the SPORT” i wyjazdów
uczniów (mobilności)
OŚWIADCZENIE rodziców w sprawie zgody na udział dziecka w projekcie Programu ERASMUS +, projekt Mind the SPORT i przetwarzanie jego danych osobowych.
OŚWIADCZENIE rodziców (prawnych opiekunów) w sprawie zagranicznego wyjazdu dziecka w ramach projektu Mind the SPORT, program Erasmus + / Partnerstwa Strategiczne Szkół Akcja KA2.
OŚWIADCZENIE rodziców dziecka przyjmujących ucznia ze szkoły partnerskiej.
DOKUMENTY DO POBRANIA: